این هم بگذرد مطلب ویژه

  • علی حسین پور
  • سه شنبه, 02 بهمن 1397 ساعت 19:00

باید در کنار حفظ وحدت، صدای اعتراض به‌حق مردم را در برخی از نارسایی‌های نشأت گرفته از ضعف‌های مدیریتی شنید.


به گزارش پایگاه خبری کیآستان: علی حسین‌پور در آخرین یادداشت خود نوشت:

در طول عمر ما، شاید روزهایی پیش‌آمده باشد که در غم یا شادی زندگی، جمله «این هم بگذرد» را به‌عنوان تسلی دل یا تذکری عقلانی، نجوا کرده باشیم تا با کنترل احساسات هیجانی، به روال طبیعی برگردیم و اگر بخواهیم این موضوع را بسط دهیم به یاد می‌آوریم که نه‌تنها در زندگی شخصی بلکه در زندگی اجتماعی ما ایرانیان، این هم بگذردهای بسیاری بوده است که بهتر است علاوه بر یادآوری مجدد، برای نسل‌های جدید هم بازگو کنیم تا در اوج تحریم‌های ظالمانه استکبار جهانی که هرروز حلقه آن تنگ‌تر می‌شود و به قول خودشان بی‌سابقه‌ترین فشارها را به مردم ما تحمیل می‌کنند، آرامش خود را حفظ کنیم که: «این هم بگذرد.»

قطعاً تکرار و باور جمله سه‌کلمه‌ای «این هم بگذرد»، امیدبخش‌ترین پیام این روزهای سخت است و حفظ همبستگی اجتماعی را به‌عنوان مهم‌ترین تدبیر برای برهم زدن خواب‌های آشفته دشمنان همیشگی این مرزوبوم، کلید می‌زد تا علم به شکست‌ناپذیری ایرانیان در طول تاریخ را به باوری بسیار تلخ برای آنان تبدیل کند.

البته همه ماجرا این نیست و نخواهد بود و در این برهه حساس، باید که در کنار حفظ وحدت، دست‌اندرکاران کشوری، استانی، شهرستانی و محلی، صدای اعتراض به‌حق مردم را در برخی از نارسایی‌های نشأت گرفته از ضعف‌های مدیریتی شنیده و با هم‌زبانی و همدلی بیشتر، آستانه تحمل مردم را بالاتر ببرند.

یکی از راه‌های افزایش آستانه تحمل و افزایش همراهی مردمی که خوشبختانه در شهرستان آستانه‌اشرفیه، انجام می‌شود برگزاری نشست‌های متعدد و دیدارهای چهره به چهره مردمی است که در آن، سؤال‌ها و ابهام‌های امور اجرایی، خدماتی و ... از مسئولان به‌صورت صریح پرسش می‌شود و با پاسخ‌گویی‌های لازم، یا اقناع اجتماعی حاصل‌شده یا حداقل مسائل شفاف‌تر می‌شود که درهرصورت، می‌توان اذعان کرد، حرکت رو به جلویی است که قطعاً با آرزوی استمرار آن از سوی مسئولان ازجمله فرماندار، امام‌جمعه و نماینده مردم و تعاملِ سازندهِ محسوس و مشهود آنان باهم و با مردم، می‌توان امید داشت این شهرستان، الگویی برای سایر شهرستان‌ها باشد که با نهادینه کردن مردم‌داری، «این هم بگذرد» را در این شرایط سخت تحریمی، برای ما باورپذیرتر کند.

انتهای پیام/ 97/05/05

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظرات (0)

0 از 5 براساس 0 رای
هنوز نظری ارسال نشده است

  1. بهتر است نام و نظر خود را فارسی تایپ کنید ( برای انتشار سریع نظر یا افزودن فایل پیوست، باید وارد حساب کاربری خود شوید )
رتبه دهید:
پیوست (0 / 3)
انتشار موقعیت
کد تصویری را وارد کنید