محمدحسین قربانی: می‌خواهم چوپان شوم مطلب ویژه

نماینده مردم آستانه‌اشرفیه و بندر کیاشهر چوپانی را به حضور در انتخابات 98 ترجیح می‌دهد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آوای دیار ما، هر چهار سال یک‌بار افراد، طیف‌ها و جریان‌های سیاسی ذیل عناوین و فهرست‌های رنگارنگ در برابر یکدیگر صف‌آرایی می‌کنند تا خود را در معرض آرای ملت قرار دهند، تعرفه‌های رأی که به صندوق‌ها انداخته می‌شوند، سرنوشت چهارساله مجلس و نامزدهای انتخابات مشخص می‌شود.

در این میان برخی هستند که عنوان «وکیل المله» بودن را چندین دوره یدک می‌کشند، عده‌ای دیگر هم حضورشان همان یک دوره می‌شود و بس. افرادی هم هستند که خودخواسته میل به ادامه حضور در ساختمان هرمی بهارستان ندارند، یا به کرسی استادی دانشگاه یا شغل پیش از نمایندگی‌شان بازمی‌گردند یا به دنبال رویای دیگری بیرون از بهارستان هستند.

دوره کنونی مجلس نیز از این قواعد مستثنا نیست. درحالی‌که حدود ۶ ماه به برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی در اسفندماه باقی‌مانده است، به نظر می‌رسد که باید انتظار غیبت برخی از چهره‌ها کنونی در انتخابات ۹۸ را داشت. برخی خود خبر انصراف از وکالت در مجلس یازدهم را اعلام و تائید کرده‌اند. گروهی دیگر نیز تنها به طرح احتمال انصراف خودبسنده و یا آن را مشروط کرده‌اند. معدود نمایندگانی نیز به‌واسطه کهولت سن مجال حضور نخواهند داشت. در این میان هستند نمایندگانی هم که بعید به نظر نمی‌رسد زیر تیغ رد صلاحیت‌ها بروند.

جدا از نمایندگانی که آینده آن‌ها در بهارستان در هاله‌ای از ابهام قرار دارد، عده‌ دیگری با صراحت از قصد خود برای حضور نیافتن در انتخابات اسفندماه خبر داده‌اند.

کاندیدا می‌شوید یا نمی‌شوید؟

خبرگزاری خبر آنلاین در نظرخواهی از ۶۲ نماینده (نزدیک به یک‌چهارم مجلس) پرسیده است که آیا قصد کاندیداتوری در انتخابات مجلس را دارند یا نه، که اغلب نمایندگان حاضر در این نظرخواهی (۶۳ درصد) از قصد خود برای شرکت در انتخابات گفتند و شمار قابل‌توجه دیگری یا هنوز تصمیم قطعی نگرفته‌اند (۲۹ درصد) یا قصد حضور مجدد در انتخابات را ندارند (۸ درصد).

نکته قابل‌تأمل اینکه نام محمدحسین قربانی نماینده مردم آستانه‌اشرفیه و بندر کیاشهر هم در جدول این نظرخواهی دیده می‌شود و نماینده مردم آستانه‌اشرفیه و بندر کیاشهر در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سؤال اینکه برای انتخابات پیش رو کاندیدا می‌شوید یا نمی‌شوید؟ پاسخ خارج از عرف "می‌خواهم چوپان شوم" را می‌دهد که معانی و مفاهیم فراوانی را تداعی می‌کند، چون قطعاً ایشان چوپان نخواهد شد! و حتی اگر بخواهد چوپان هم شود، این نوع پاسخ‌گویی در سطح ملی و در پاسخ به خبرگزاری‌های کشوری، در شأن نمایندگی مردم آستانه‌اشرفیه و بندر کیاشهر نیست و وی باید توضیح دهد که با چه تصوراتی، این‌گونه پاسخ داده‌ و چرا چوپانی را به خدمت کردن به مردمان دیار ما ترجیح می‌دهد؟

در ادامه جدول نظرخواهی از ۶۲ نماینده مجلس را مشاهده می‌کنید.

View the embedded image gallery online at:
http://www.kiastan.ir/si/276-s#sigProId99038e342f

انتهای پیام/

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

نظرات (0)

0 از 5 براساس 0 رای
هنوز نظری ارسال نشده است

  1. بهتر است نام و نظر خود را فارسی تایپ کنید ( برای انتشار سریع نظر یا افزودن فایل پیوست، باید وارد حساب کاربری خود شوید )
رتبه دهید:
پیوست (0 / 3)
انتشار موقعیت
کد تصویری را وارد کنید