تیغ نورد عضو شورای اسلامی شهر آستانه‌اشرفیه: فضایی به‌عنوان فضای دلالی بازشده است مطلب ویژه

نشست شب گذشته اعضای شورای اسلامی شهر آستانه‌اشرفیه با انتخاب اعضای جدید کمیسیون‌ها و اظهارنظرهای جالب‌توجه اعضای این شورا در حضور یکی از اعضای شورای شهر بندر کیاشهر همراه بود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آوای دیار ما، نشست شب گذشته اعضای شورای اسلامی شهر آستانه‌اشرفیه با حضور اعضای این شورا، محمد دانش شکیب شهردار آستانه‌اشرفیه، حاتم پور باقری عضو شورای اسلامی شهر بندر کیاشهر و جمعی از کارشناسان شهرداری و شهروندان آستانه‌اشرفیه در دفتر شورای اسلامی این شهر برگزار شد.

اسماعیل (رضا) تیغ نورد جلالی عضو شورای اسلامی شهر آستانه‌اشرفیه در این نشست بابیان اینکه ارباب‌رجوعی که به شهرداری مراجعه می‌کند اگر با اعضای شورا آشنا نباشد باید به چه کسی برای گرفتن تخفیف مراجعه کند؟ گفت: به‌طور مثال در پرونده‌ای برای شخصی 700 میلیون تومان هزینه محاسبه می‌شود اما در فیش نهایی مبلغ واریزی 300 میلیون تومان است و این یعنی فضایی به‌عنوان فضای دلالی بازشده است.

عضو شورای اسلامی شهر آستانه‌اشرفیه با اشاره به اینکه برای منی که از خیابان شهید زنده‌دل هستم با ارباب‌رجوعی که از خیابان فتح المبین مراجعه می‌کند باید برای هر 2 نفرمان حداقل عوارض در نظر گرفته‌شده در دفترچه عوارض را پرداخت کنیم، افزود: یعنی اصلاً تخفیف معنایی نداشته باشد و اگر بنده برای پروانه 2 میلیون تومان پرداخت می‌کنم همسایه هم‌جوار هم با مشخصات ملکی مشابه همین مبلغ را پرداخت کند.

تیغ نورد بابیان اینکه متأسفانه در برخی موارد برای هر 2 ارباب‌رجوع 4 میلیون تومان هزینه محاسبه می‌شود و چون من چند آشنا در شورا و شهرداری دارم 4 میلیون تومان من به 2 میلیون تومان کاهش می‌یابد اما از همسایه هم‌جوار با منتی که بر سرش گذاشته می‌شود 3 میلیون و 500 هزار تومان اخذ می‌شود.

وی با اشاره به اینکه تقاضا می‌کنم به خاطر شعار حقوق شهروندی که همیشه سر می‌دهیم مردم را به یک‌چشم ببینیم و به‌صورت عادلانه از آنان پول اخذ کنیم و با بهره‌مندی از دفترچه عوارضی که از مصوبات شورا هم است عمل کنیم و برای یک نفر ضریب ایکس و برای دیگری ضریب ایگرگ در نظر نگیریم، افزود: روزانه 90 درصد افرادی که به ما مراجعه می‌کنند یا به دنبال تخفیف عوارض هستند و یا می‌خواهند پول کمتری برای پروانه پرداخت کنند و اگر شهروند اطمینان داشته باشد که پروانه‌ای که دریافت می‌کند با همان مبلغی است که برای دیگری هم به همان مبلغ صادر می‌شود به عضو شورا مراجعه نمی‌کند و ما فقط کار شورایی خود را انجام می‌دهیم.

عضو شورای اسلامی شهر آستانه‌اشرفیه بابیان اینکه آقای شهردار کار تخصصی ما کار شورایی است و اگر عضو شورا در فلان اتاق شهرداری می‌نشیند دخالت در امور اجرایی شهرداری کرده است، گفت: بیاییم همه ما این موضوع را رعایت کنیم و اجازه دهیم کارمندان شهرداری به خاطر حضور عضو شورا در آنجا معذب نشوند، با این کار به همه کمک می‌کنیم و احساس می‌کنم با رعایت این موضوع به میزان دریافت پروانه ساختمانی افزوده شود.

تیغ نورد در پایان با اشاره به اینکه آقای علی کیا مسئول واحد عمران شهرداری به همراه همکاران واحد عمران به نحو شایسته‌ای تلاش می‌کنند و در این چند ماه سرعت عملکرد واحد عمران شهرداری چند برابر شده است و کار را به‌خوبی انجام می‌دهند، افزود: ما اعضای شورای این شهر، الگوی و ویترین این شهر هستیم، طبیعی است که در خصوص برخی از موضوعات اختلاف‌نظر داشته باشیم و نظرات خود را می‌نویسیم، امیدوارم مثل گذشته آرامش در شورا حاکم باشد و بتوانیم امورات شهری را به بهترین شکل ممکن به‌پیش ببریم.

حسین (یوسف) دوست جلالی عضو دیگر شورای اسلامی شهر آستانه‌اشرفیه هم در ادامه بابیان اینکه از دوره چهارم شعار یکسان بودن عوارض و پرداخت‌ها را دادیم، اما چون اعضای شوراها یا شهرداران علاقه‌مند هستند که بر سر شهروند منت بگذارند و 10 تا 20 درصد تخفیف بدهند این وعده فقط به یک شعار تبدیل شد و هرکسی برای عدم اجرای آن بهانه‌ای آورد، گفت: حق یک شهروند است که وقتی به شهرداری مراجعه می‌کند بداند برای احداث یک ساختمان چقدر باید عوارض پرداخت کند و اگر این موضوع شفاف باشد دیگر به عضو شورا مراجعه نمی‌شود.

دوست جلالی با اشاره به اینکه اعضای شورا برای حضور در شهرداری حقوق دریافت نمی‌کنند و بابت شرکت در جلسات کمیسیون‌ها حقوق دریافت می‌کنیم و ما کارمند شهرداری نیستیم که از صبح تا غروب اینجا باشیم، افزود: این ظلم است که مبلغ را 2 برابر می‌گوییم و شهروندی که من را نمی‌شناسد کل مبلغ را پرداخت می‌کند اما دیگری که با عضو شورا آشنایی دارد مبلغ کمتری پرداخت می‌کند.

وی در پایان بابیان اینکه معتقدم با رعایت این موضوع هم گرفتاری شما کم می‌شود و هم حق‌الناس مردم بر گردن ما نیست، گفت: از شما خواهش می‌کنم این موضوع را اجرایی کنید چون در دوران شهرداران پیشین ما هر وقت درخواست کردیم چشم گفتند اما بعد همیشه بهانه‌ای برای عدم اجرای این کار داشتند، کاری به گذشته نداریم اما از حالا انتظار داریم که به یک شهروند 50 درصد تخفیف داده نشود و از دیگری 100 درصد مبلغ اخذ شود.

محمد دانش شکیب شهردار آستانه‌اشرفیه هم در این نشست با اشاره به اینکه شروع به کار ما در شهرداری آستانه‌اشرفیه با اجرای طرح سیماک مقارن شد و علی‌رغم همه فشارهایی که روی شما و ما بود که این طرح دردسرهای فراوانی دارد اما ما مقاومت کردیم و آن را اجرا کرده‌ایم، افزود: طرح سیماک حسن‌های فراوانی دارد، دست فساد را کم کرد، شفاف‌سازی شد، بحث ارزیابی زمین‌ها بهتر شد و در موضوع عوارض هم تا حدی مشخص است و به دنبال این هستیم که به‌طور کامل در طرح سیماک بحث شفاف‌سازی عوارض را هم دنبال کنیم.

همچنین در این نشست شورای اسلامی شهر آستانه‌اشرفیه، اعضای جدید کمیسیون‌های بدوی و تجدیدنظر ماده 100 شهرداری، کمیسیون معاملات شهرداری، کمیسیون عمران و بودجه و کمیسیون حقوقی و فرهنگی با اعلام کاندیداتوری اعضا برای هر یک از این کمیسیون‌ها و رأی‌دهی اعضای شورا انتخاب شدند که بر اساس این انتخابات درون شورایی، ابراهیم نجفی به‌عنوان نماینده شورا در کمیسیون بدوی ماده 100 شهرداری، رضا تیغ نورد به‌عنوان نماینده شورا در کمیسیون تجدیدنظر ماده 100 شهرداری، ابراهیم نجفی و رضا تیغ نورد به‌عنوان نمایندگان شورا در کمیسیون معاملات شهرداری، ابراهیم نجفی، یوسف دوست جلالی و علیرضا تربیعی به‌عنوان نمایندگان شورا در کمیسیون عمران و بودجه و رضا تیغ نورد، یوسف دوست جلالی و نرجس محمددوست به‌عنوان نمایندگان کمیسیون حقوقی و فرهنگی معرفی شدند.

گفتنی است در پایان این نشست اعضای شورای اسلامی شهر آستانه‌اشرفیه با اختصاص 200 میلیون تومان برای رفاهیات کارکنان شهرداری از محل بودجه شهرداری، متمم بودجه سال 97، بررسی تفریغ بودجه سال 96 با حضور حسابرس، ممنوعیت هرگونه تخفیف از تاریخ مصوبه شورا و راه‌اندازی سامانه محاسبه آنلاین عوارض موافقت کردند.

View the embedded image gallery online at:
http://www.kiastan.ir/si/255-s#sigProIdf0538dd42d

انتهای پیام/

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظرات (0)

0 از 5 براساس 0 رای
هنوز نظری ارسال نشده است

  1. بهتر است نام و نظر خود را فارسی تایپ کنید ( برای انتشار سریع نظر یا افزودن فایل پیوست، باید وارد حساب کاربری خود شوید )
رتبه دهید:
پیوست (0 / 3)
انتشار موقعیت
کد تصویری را وارد کنید