آب پاکی سخنگوی وزارت کشور

ابراهیم نجفی از حضور در انتخابات مجلس شورای اسلامی باز ماند مطلب ویژه

امکان بررسی دوباره استعفای اعضای شورای اسلامی شهر بعد از مهلت قانونی وجود ندارد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آوای دیار ما، سومین نشست اعضای شورای اسلامی شهر آستانه‌اشرفیه به‌منظور بررسی استعفای ابراهیم نجفی رئیس این شورا بازهم به دلیل عدم حضور علیرضا تربیعی و نرجس محمددوست 2 تن از اعضای شورا به‌مانند 2 نشست پیشین شورای شهر به حدنصاب نرسید و از رسمیت خارج شد.

در 2 نشست 11 و 12 خردادماه و همچنین نشست امشب شورای شهر آستانه‌اشرفیه، عدم حضور تربیعی و محمددوست نشان داد که آن‌ها علاقه‌ای به موافقت با استعفای ابراهیم نجفی و حضور وی در انتخابات مجلس پیش رو را ندارند.

عده‌ای از شهروندان عدم حضور این دو عضو شورا را تقابل با عملکرد ابراهیم نجفی در دوران ابتدایی شورای پنجم و ماجراهای انتخاب شهردار جدید می‌دانند، عده‌ای از شهروندان معتقدند چگونگی چینش اعضای هیئت‌رئیسه شورا بعد از خروج نجفی، استعفای وی را به بن‌بست رسانده است و عده‌ای هم بر این باور هستند که برخی از کاندیداهای آینده مجلس در روزهای گذشته تلاشی مستقیم و غیرمستقیم داشته‌اند که نجفی از شورا استعفا ندهد و به عرصه انتخابات مجلس ورود نکند.

موضوعی که مسلم به نظر می‌رسد چالش‌ها و تقابل‌های بعدازاین اعضای شورای اسلامی شهر آستانه‌اشرفیه است و بدون شک مسائلی که تاکنون پشت پرده مانده بود پس‌ازاین آشکار می‌شود.

عده‌ای از شهروندان هم در ارتباط با خلع قانونی موجود در موضوع استعفای اعضای شورای شهر معتقد بودند تا شاید با نامه‌نگاری با وزارت کشور مهلت استعفا تمدید شود یا استعفای اعضای شورای شهر برای حضور در انتخابات بدون تصویب در نشست شورای اسلامی شهر مورد تائید واقع شود، اما سید سلمان سامانی سخنگوی وزارت کشور با انتشار پیام‌هایی در فضای مجازی آب پاکی را روی دست همه ریخت.

سید سلمان سامانی سخنگوی وزارت کشور در این پیام‌ها تأکید کرده است که 16 خردادماه آخرین‌مهلت پذیرش استعفاى مقامات براى نامزدى در انتخابات مجلس است و بعد از مهلت قانونی امکان استعفای اعضای شورا برای انتخابات مجلس وجود ندارد.

سخنگوی وزارت کشور در پاسخ به سؤالی در مورد شرایط ویژه شهرهای آستانه‌اشرفیه و رشت که باوجود استعفای روسای شورا، نشست بررسی استعفای آن‌ها برگزار نشده است، پاسخ داد: بر اساس تبصره 3 ماده 15 قانون شوراها نامزد شدن اعضای شوراهای اسلامی روستا و شهر در انتخابات مجلس شورای اسلامی منوط به پذیرش استعفای آن‌ها از سوی شورا قبل از پایان مهلت قانونی است.

با توجه به اظهارات سخنگوی وزارت کشور، ابراهیم نجفی رئیس شورای شهر آستانه‌اشرفیه که استعفایش در نشست‌های شورا موردبررسی قرار نگرفت امکان حضور در انتخابات مجلس را از دست داد و به کار خود در شورای شهر ادامه می‌دهد.

View the embedded image gallery online at:
http://www.kiastan.ir/si/248-s#sigProId70b589fe8d

انتهای پیام/

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظرات (0)

0 از 5 براساس 0 رای
هنوز نظری ارسال نشده است

  1. بهتر است نام و نظر خود را فارسی تایپ کنید ( برای انتشار سریع نظر یا افزودن فایل پیوست، باید وارد حساب کاربری خود شوید )
رتبه دهید:
پیوست (0 / 3)
انتشار موقعیت
کد تصویری را وارد کنید