تعهد خیران به پرداخت 65 میلیون تومان برای آزادی زندانیان جرائم غیر عمد آستانه‌اشرفیه مطلب ویژه

خیران آستانه‌اشرفیه پرداخت 65 میلیون تومان برای آزادی زندانیان جرائم غیر عمد این شهرستان را متعهد شدند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آوای دیار ما، علیرضا یزدانی مدیرعامل ستاد دیه استان گیلان شامگاه چهارشنبه در همایش گل‌ریزان ستاد دیه زندانیان جرائم غیر عمد شهرستان آستانه‌اشرفیه در گفت‌وگو با خبرنگار دیار ما، مبلغ جمع‌آوری و تعهد شده خیرین در جشن گل‌ریزان شهرستان آستانه‌اشرفیه را 65 میلیون و 430 هزار تومان عنوان کرد.

مدیرعامل ستاد دیه استان گیلان با اشاره به اینکه تعداد زندانیان جرائم غیر عمد آستانه‌اشرفیه در حال حاضر 31 نفر هستند، گفت: برای آزادی زندانیان جرائم غیر عمد اهل آستانه‌اشرفیه حدود 1 میلیارد و 400 میلیون تومان موردنیاز است.

یزدانی با اشاره به اینکه مبالغ جمع‌آوری‌شده در همایش گل‌ریزان هر شهرستان برای آزادی زندانیان همان شهرستان استفاده می‌شود، افزود: در همایش گل‌ریزان شهرستان آستانه‌اشرفیه 35 میلیون و 50 هزار تومان به‌صورت نقد، 6 میلیون تومان چک‌بانکی و 24 میلیون و 400 هزار تومان به‌صورت وعده‌ای برای آزادی زندانیان جرائم غیر عمد جمع‌آوری‌شده است.

وی بابیان اینکه سال گذشته 307 زندانی جرائم غیر عمد استان گیلان با کمک دولت، حمایت‌های خیران و اخذ رضایت از شاکیان، از زندان آزاد شدند و به آغوش گرم خانواده خود بازگشتند، گفت: این زندانیان به پرداخت بیش از 120 میلیارد تومان محکوم‌شده بودند که بخشی از این مبالغ از سوی خانواده‌های زندانیان، بخش دیگر با اخذ رضایت از شاکیان و بخش دیگری هم از مساعدت‌های ستاد دیه استان تأمین شد و آنان از زندان آزاد شدند.

مدیرعامل ستاد دیه استان گیلان با اشاره به اینکه هم‌اکنون هزار و 30 زندانی جرائم غیر عمد در زندان‌های استان چشم‌انتظار حمایت‌های خیران برای آزادی هستند، گفت: باهدف کمک به آزادی زندانیان جرائم غیر عمد جشن گل‌ریزان امسال علاوه بر شهرستان آستانه‌اشرفیه، دوازدهم ماه رمضان در سیاهکل، سیزدهم رمضان در رشت، چهاردهم ماه رمضان در بندر انزلی، شانزدهم ماه رمضان در رودبار، لنگرود و رودسر، بیست و سوم ماه رمضان در آستارا، صومعه‌سرا و تالش برگزار می‌شود.

یزدانی در پایان بابیان اینکه سال گذشته در جشن گل‌ریزان شهرستان آستانه‌اشرفیه خیران به پرداخت 70 میلیون تومان برای آزادی زندانیان جرائم غیر عمد این شهرستان متعهد شده بودند، گفت: سال گذشته 42 میلیون تومان از کل مبلغ تعهد شده وصول شد و با استفاده از مبلغ وصول‌شده، 9 زندانی جرائم غیر عمد اهل آستانه‌اشرفیه از زندان آزاد شدند.

View the embedded image gallery online at:
http://www.kiastan.ir/si/235-s#sigProIdede6c22eeb

انتهای پیام/

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظرات (0)

0 از 5 براساس 0 رای
هنوز نظری ارسال نشده است

  1. بهتر است نام و نظر خود را فارسی تایپ کنید ( برای انتشار سریع نظر یا افزودن فایل پیوست، باید وارد حساب کاربری خود شوید )
رتبه دهید:
پیوست (0 / 3)
انتشار موقعیت
کد تصویری را وارد کنید