تجلیل از 130 معلم نمونه و بازنشسته فرهنگی در آستانه‌اشرفیه مطلب ویژه

محمدحسین قربانی در مراسم تجلیل از معلمان نمونه و بازنشستگان فرهنگی آستانه‌اشرفیه با اشاره به اینکه دولت موظف است سند تحول بنیادین آموزش‌وپرورش را اجرایی کند، گفت: معلمان و فرهنگیان پرچم‌داران تحولات فرهنگی، سیاسی و اجتماعی کشور هستند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آوای دیار ما، محمدحسین قربانی نماینده مردم آستانه‌اشرفیه و بندر کیاشهر در مجلس شورای اسلامی پیش از ظهر امروز در مراسم تجلیل از معلمان نمونه و بازنشستگان فرهنگی که در سالن شهید خوش‌سیرت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آستانه‌اشرفیه برگزار شد، گفت: در تقویم ملی کشور به‌پاس قدردانی از زحمات و تلاش‌های جامعه فرهنگی یک هفته به نام هفته فرهنگیان نام‌گذاری شده است و این نشان از اهمیت جایگاه و مقام والای جامعه فرهنگی است.

نماینده مردم آستانه‌اشرفیه و بندر کیاشهر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه امروزه معلمان و فرهنگیان پرچم‌داران تحولات فرهنگی، سیاسی و اجتماعی کشور هستند، افزود: جامعه فرهنگیان اولین سنگری هستند که می‌تواند با آرایش نظامی و جنگی دشمن در ابعاد مختلف اقتصادی، سیاسی و حتی فضای مجازی مقابله کنند.

قربانی بابیان اینکه باور داریم سند تحول بنیادین آموزش‌وپرورش یک ریل‌گذاری در حوزه آموزش‌وپرورش است اما تا به امروز دولت‌های گذشته نتوانسته‌اند این سند تحول را که در ابعاد مختلف منزلت جامعه فرهنگیان را موردتوجه قرار داده است، عملیاتی کنند، گفت: رفع بسیاری از مشکلات آموزش‌وپرورش نظیر بهبود معیشت فرهنگیان، تحول در کتاب‌های درسی، منزلت جایگاه معلم و آینده بهتر تعلیم و تربیت در قالب همین سند دیده شد و اکنون جامعه فرهنگیان نیازمند اجرایی شدن این سند هستند.

وی با اشاره به اینکه مجلس توانست وظیفه خود را درزمینهٔ تحول آموزش‌وپرورش در مجلس هشتم و نهم در قالب ارائه این سند انجام دهد، افزود: امروز دولت، آموزش‌وپرورش و سازمان برنامه‌وبودجه موظف هستند تا این سند تحول را اجرایی کنند.

نماینده مردم آستانه‌اشرفیه و بندر کیاشهر در مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه هیچ‌وقت حضور من در جمع جامعه فرهنگیان با نگاه سیاسی و حضور سیاسی همراه نبوده است، گفت: اگر سرزمینی همه منابع مالی و زیرساخت‌های مناسب را داشته باشد اما از نیروی انسانی توانمند بهره نبرد قطعاً موفق نیست و ساختن نیروی انسانی توانمند در دستان پرتوان فرهنگیان است.

محمدرضا سیرتی رئیس اداره آموزش‌وپرورش آستانه‌اشرفیه هم در حاشیه این مراسم در گفتگو با خبرنگار دیار ما با اشاره به اینکه معلم فردی است که مبنا و اساس جامعه بر فعالیت آن استوار است و تجلیل از معلمان درواقع تجلیل از علم، اخلاق و امید به آینده است، افزود: در مراسم امروز از 47 بازنشسته فرهنگی، 2 معلم نمونه استانی، 70 معلم نمونه شهرستانی و 11 معلم رتبه برتر استانی تجلیل شد.

رئیس اداره آموزش‌وپرورش آستانه‌اشرفیه در پایان بابیان اینکه تجلیل از معلمان، تقدیر از همه متولیان امر تعلیم و تربیت است و هرکسی که در پرورش دانش آموزان و رسیدن آنان به مدارج عالی علمی اثرگذار هستند قابل‌تقدیرند، گفت: موفقیت‌های آموزش‌وپرورش آستانه‌اشرفیه در سال‌های اخیر حاصل تعامل و همکاری دستگاه‌های مختلف اداری و اجرایی با این نهاد فرهنگی است و در راستای ارتقای سطح سواد، مقابله با بی‌سوادی و کاهش آمار بی‌سوادان از هیچ تلاشی دریغ نمی‌کنیم.

View the embedded image gallery online at:
http://www.kiastan.ir/si/229-s#sigProIdb3740535f6

انتهای پیام/

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظرات (0)

0 از 5 براساس 0 رای
هنوز نظری ارسال نشده است

  1. بهتر است نام و نظر خود را فارسی تایپ کنید ( برای انتشار سریع نظر یا افزودن فایل پیوست، باید وارد حساب کاربری خود شوید )
رتبه دهید:
پیوست (0 / 3)
انتشار موقعیت
کد تصویری را وارد کنید