وقتی می‌توان شادی‌ها را قسمت کرد مطلب ویژه

جمعی از شهروندان آستانه‌ای به همت جوانان فرهنگ دوست این شهرستان، آخرین شب پاییز را با برگزاری جشنی در کنار سالمندان گذراندند و مزه ناب شب یلدای خود را با جوانان قدیم این مرزوبوم قسمت کردند.


به گزارش پایگاه خبری کیآستان، جشن شب یلدا آیینی است که هزاران سال از قدمت آن می‌گذرد و ایرانیان باستان از زمانی که به دانش گاه‌شماری دست یافتند به این مهم رسیدند که نخستین شب زمستان بلندترین شب سال است و بر این باور بودند که برای در امان بودن از خطر اهریمن، در این شب دورهم جمع شوند.

جمعی از هنرمندان و شهروندان شهرستان آستانه‌اشرفیه هم امشب در اقدامی تحسین‌برانگیز شادی شب یلدای خود را با سالمندانی تقسیم کردند که اگرچه غبار گذشت ایام بر چهره‌شان نشسته بود، اما قلب مهربانشان سرشار از عطوفت، عشق و مهربانی است و همین امر باعث شد نه‌تنها لوازم موردنیاز برای برگزاری این مراسم از سوی شهروندان تأمین شود بلکه هنرمندان حاضر در این مراسم هم بدون کوچک‌ترین چشمداشتی و فقط به نیت شاد کردن دل این عزیزان، پای در این مجلس گذاشتند و چه زیبا حرمت این بزرگواران را نگه داشتند.

آنچه مسلم است اکثر سالمندان از جفای روزگار قطار زندگی‌شان در ایستگاه آسایشگاه‌های سالمندان توقف کرده است و هرکدام در روزگاری برای خود برو و بیایی داشتند اما تنها انتظارشان توجه است و بس و هرکسی می‌تواند در هر گوشه از میهن عزیزمان حتی با یک شاخه گل و سرکشی از این عزیزان ثابت کند که از محنت دیگران بی‌غم نیست.تصاویر: گروه نمایشی تی‌تی

انتهای پیام/ 97/09/30

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظرات (0)

0 از 5 براساس 0 رای
هنوز نظری ارسال نشده است

  1. بهتر است نام و نظر خود را فارسی تایپ کنید ( برای انتشار سریع نظر یا افزودن فایل پیوست، باید وارد حساب کاربری خود شوید )
رتبه دهید:
پیوست (0 / 3)
انتشار موقعیت
کد تصویری را وارد کنید