نذر 2 هزار جلد کتاب برای ترویج فرهنگ کتاب‌خوانی در بندر کیاشهر مطلب ویژه

به همت شهرداری و شورای اسلامی شهر بندر کیاشهر دومین همایش نذر کتاب به مناسبت هفته کتاب و کتاب‌خوانی در این شهر برگزار شد.


به گزارش پایگاه خبری کیآستان، به مناسبت هفته کتاب کتاب‌خوانی و در راستای ترویج فرهنگ کتاب‌خوانی دومین همایش نذر کتاب صبح امروز با حضور جمعی از مسئولان و شهروندان در ساختمان شهرداری بندر کیاشهر برگزار شد.

طاهره اجتماعی نایب‌رئیس شورای اسلامی شهر بندر کیاشهر در این مراسم بابیان اینکه اهمیت فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی بر کسی پوشیده نیست، گفت: جامعه‌ای که می‌خواهد به توسعه و دموکراسی دست یابد، باید فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی در آن رواج داشته باشد.

نایب‌رئیس شورای اسلامی شهر بندر کیاشهر با اشاره به اینکه در همه ادوار تاریخ، کشورمان بیشترین و برترین نویسندگان، پژوهشگران و محققان در علوم مختلف را دارا بوده است، گفت: اما متأسفانه در مقوله کتاب‌خوانی امروزه بر اساس آمار و شواهد منتشرشده، سرانه مطالعه در کشور به کمتر از 2 دقیقه در روز تقلیل یافته است.

اجتماعی بابیان اینکه این میزان کاهش مطالعه در تمامی عرصه‌های فرهنگی، اقتصادی و المان‌های توسعه‌یافتگی مشهود و تأثیرگذار بوده است و همه ما وظیفه‌داریم برای ترویج و توسعه فرهنگ کتاب‌خوانی گام برداریم، گفت: بر همین اساس به همت شهرداری و شورای اسلامی شهر در دومین همایش نذر کتاب بندر کیاشهر، 2 هزار جلد کتاب در قالب 450 عنوان به ارزش 35 میلیون تومان به‌صورت رایگان به شهروندان فهیم بندر کیاشهر اهدا شد.

در پایان این همایش از فعالان عرصه کتاب و کتابخوانی بندر کیاشهر با اهدای لوح سپاس تجلیل شد.

انتهای پیام/ 97/08/26

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظرات (0)

0 از 5 براساس 0 رای
هنوز نظری ارسال نشده است

  1. بهتر است نام و نظر خود را فارسی تایپ کنید ( برای انتشار سریع نظر یا افزودن فایل پیوست، باید وارد حساب کاربری خود شوید )
رتبه دهید:
پیوست (0 / 3)
انتشار موقعیت
کد تصویری را وارد کنید