بهره‌مندی 55 هزار آستانه‌ای و کیاشهری از خدمات تأمین اجتماعی مطلب ویژه

رئیس اداره تأمین اجتماعی شهرستان آستانه‌اشرفیه: 55 هزار نفر در آستانه‌اشرفیه و بندر کیاشهر تحت پوشش بیمه تأمین اجتماعی هستند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آوای دیار ما، صادق پردل رئیس اداره تأمین اجتماعی شهرستان آستانه‌اشرفیه ظهر امروز و پیش از برگزاری خطبه‌های نماز جمعه این هفته در مسجد جامع آستانه‌اشرفیه بابیان اینکه در حال حاضر حدود 40 درصد جمعیت شهرستان یعنی 55 هزار نفر در آستانه‌اشرفیه و بندر کیاشهر تحت پوشش بیمه تأمین اجتماعی هستند، گفت: حدود 2 هزار واحد صنفی بزرگ و کوچک این شهرستان هم هزینه‌های پرداختی و وصولی‌های تأمین اجتماعی شعبه آستانه‌اشرفیه و بندر کیاشهر تأمین می‌کنند.

رئیس اداره تأمین اجتماعی شهرستان آستانه‌اشرفیه با اشاره به اینکه حدود 6 میلیارد تومان به‌صورت ماهانه برای پرداخت حقوق بازنشستگان آستانه‌اشرفیه و بندر کیاشهر واریز می‌شود، افزود: علاوه بر تأمین تعهدات بلندمدت مانند مستمری بازنشستگی، ازکارافتادگی و بازماندگی، تعهدات کوتاه‌مدتی هم مانند غرامت دستمزد ایام بیماری، بارداری، پاداش ازدواج، پروتز و اروتز، هزینه کفن‌ودفن و بسیاری از هزینه‌های دیگری هم توسط این سازمان پرداخت می‌شود.

پردل بابیان اینکه از دستاوردهای 4 سال حضور این‌جانب در این شهرستان می‌توان به تأسیس کانون بازنشستگان آستانه‌اشرفیه و کیاشهر اشاره کرد که دفتر مرکزی آن در شهر آستانه‌اشرفیه تأسیس شد و فعالیت‌های خوبی مانند اعزام بازنشستگان به عتبات عالیات، بیمه تکمیلی و درمان تکمیلی مستمری‌بگیران را ارائه می‌کند، گفت: همچنین در این مدت انجمن صنفی کارگران ساختمانی هم تأسیس شد و توسط این انجمن 2 هزار کارگر ساختمانی این شهرستان که درگذشته تحت پوشش هیچ بیمه‌ای نبودند تحت پوشش بیمه تأمین اجتماعی قرار گرفتند و تنها با پرداخت 7 درصد حق بیمه یعنی مبلغی حدود 130 هزار تومان به‌صورت ماهیانه از کلیه مزایای این سازمان بهره‌مند ‌می‌شوند.

وی با اشاره به اینکه کارگران ساختمانی که تحت پوشش هیچ بیمه‌ای نیستند می‌توانند با مراجعه به سازمان فنی و حرفه‌ای و اخذ مدرک حرفه خود و ارائه این مدرک به انجمن کارگران ساختمانی، تحت پوشش خدمات بیمه‌ای تأمین اجتماعی قرار گیرند، افزود: انجمن کارگران ساختمانی و کانون بازنشستگان شهرستان آستانه‌اشرفیه بهترین‌های استان گیلان هستند و آقای کاظم پور یکی از اعضای کانون بازنشستگان شهرستان آستانه‌اشرفیه اخیراً به‌عنوان نایب‌رئیس کانون بازنشستگان تأمین اجتماعی گیلان انتخاب شدند و این فرصت مناسبی است که از وجود ایشان نهایت استفاده را ببریم.

رئیس اداره تأمین اجتماعی شهرستان آستانه‌اشرفیه بابیان اینکه احداث ساختمان اداری و درمانگاه تأمین اجتماعی شهرستان آستانه‌اشرفیه از اقدام‌های بسیار ارزنده‌ای است که در طول این سال‌ها انجام‌شده است، گفت: این ساختمان با وسعت 2 هزار و 600 مترمربع در مدت‌زمان 2 سال و 6 ماه بااعتباری بالغ‌بر 12 میلیارد تومان احداث‌شده است و شامل 2 طبقه درمانگاه و 2 طبقه اداری است و بخش اداری آن به‌تازگی آغاز به کار کرده است و خدمات‌رسانی در آن انجام می‌شود و درمانگاه این مجموعه هم در حال تجهیز است و ان شاا... تا 2 ماه آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

پردل با اشاره به اینکه پیش‌ازاین شهرستان آستانه‌اشرفیه در شرق استان گیلان تنها شهرستانی بود که از وجود درمانگاه تأمین اجتماعی بی‌بهره بود و بیمه‌شدگان این شهرستان برای بهره‌مندی از خدمات تأمین اجتماعی مجبور بودند تا به شهرهای هم‌جوار بروند، افزود: با راه‌اندازی این درمانگاه در شهرستان آستانه‌اشرفیه فرد بیمه‌شده با ارائه دفترچه، از خدمات این درمانگاه شامل بخش‌های اورژانس، دندان‌پزشکی، داروخانه، اطفال، آزمایشگاه، تخصصی‌های داخلی و احیاء به‌صورت رایگان بهره‌مند ‌می‌شود.

وی در پایان ضمن تقدیر از تلاش‌های همه مسئولان شهرستان (فرماندار، امام‌جمعه و مسئولان اداره‌های خدمات رسان) و همچنین خدمات ارزنده دکتر محمدحسین قربانی نایب‌رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس برای تجهیز و جذب نیرو این درمانگاه بابیان اینکه در راستای سال رونق تولید کارفرمایانی که به تأمین اجتماعی بدهکارند فرصت دارند تا 13 شهریورماه به تأمین اجتماعی شعبه آستانه‌اشرفیه مراجعه کنند تا ضمن تقسیط بدهی‌ها، جرائم کل آن‌ها هم بخشوده شود، گفت: تأمین اجتماعی آستانه‌اشرفیه با داشتن 25 پرسنل که اکثر آن‌ها فوق‌لیسانس و لیسانس هستند آماده ارائه خدمات به همشهریان است و امیدواریم بتوانیم هرروز بیش از گذشته در ارائه این خدمات گام‌های مؤثرتری برداریم.

View the embedded image gallery online at:
http://www.kiastan.ir/ej/257-e#sigProIdd0045f7e5c

انتهای پیام/

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظرات (0)

0 از 5 براساس 0 رای
هنوز نظری ارسال نشده است

  1. بهتر است نام و نظر خود را فارسی تایپ کنید ( برای انتشار سریع نظر یا افزودن فایل پیوست، باید وارد حساب کاربری خود شوید )
رتبه دهید:
پیوست (0 / 3)
انتشار موقعیت
کد تصویری را وارد کنید