شما فقط به فکر منافع شخصی خود هستید مطلب ویژه

اتحادیه نانوایان شهرستان آستانه‌اشرفیه به‌منظور تنویر افکار عمومی پیرو مطلب منتشرشده در سایت جلال شرق جوابیه‌ای صادر کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آوای دیار ما، اتحادیه نانوایان شهرستان آستانه‌اشرفیه در واکنش به مطلب سایت جلال شرق با عنوان « بی‌تدبیری رئیس اتحادیه نانوایان آستانه‌اشرفیه و گرفتاری شهروندان» جوابیه‌ای را در اختیار پایگاه خبری تحلیلی آوای دیار ما قرار داده است که به‌منظور تنویر افکار عمومی عیناً منتشر می‌شود.

متن این جوابیه که به امضای رضا تیره دست رئیس اتحادیه نانوایان شهرستان آستانه‌اشرفیه رسیده است، به شرح زیر است:

بسمه الله الرحمن الرحیم

جوابیه اتحادیه نانوایان شهرستان آستانه‌اشرفیه به‌منظور تنویر افکار عمومی پیرو مطلب منتشرشده در سایت جلال شرق:

شما فقط به فکر منافع شخصی خود هستید

1- شورای هماهنگی مدیریت بحران فرمانداری شهرستان آستانه‌اشرفیه دوم اردیبهشت‌ماه با صدور اطلاعیه‌ای اعلام می‌کند به دلیل پارگی خط انتقال لوله ۵۵ اینچ گاز براثر طغیان سفیدرود و افت شدید گاز شهرستان آستانه‌اشرفیه، به‌منظور جلوگیری از قطع گاز منازل مسکونی، گاز نانوائی‌های این شهرستان قطع می‌شود و نانوائی‌های دوگانه‌سوز برای تأمین نان موردنیاز شهروندان، مکلف به فعال‌سازی سوخت دوم (جایگزین) هستند.

ساعاتی بعد اداره صنعت معدن و تجارت شهرستان آستانه‌اشرفیه به‌صورت فوری در اطلاعیه‌ای لیست نانوایی‌های دوگانه‌سوز به همراه روستاهای مشخص برای پخت نان تمام‌وقت را اعلام می‌کند، همچنین در این اطلاعیه ضمن بیان اینکه هیچ نگرانی بابت تحویل آرد و تأمین نان همشهریان وجود نداشته و امید است با آرامش کامل نسبت به تأمین نان مصرفی اقدام کنند، نام و آدرس 24 نانوایی دوگانه‌سوز به‌صورت فوری در سطح شهرستان و روستاها به اطلاع عموم رسید که 10 نانوایی این لیست اولیه متعلق به سطح شهر آستانه‌اشرفیه بود که با توجه به اطلاع‌رسانی به‌موقع اداره صنعت معدن و تجارت، شهروندان با صبوری و درک موقعیت بحرانی به وجود آمده، نان مصرفی موردنیاز را در کمال همکاری و آرامش از نانوایی‌های فعال تهیه کردند.

گفتنی است در لیست اولیه نام و آدرس 24 نانوایی که بلافاصله پس از قطع گاز شهری قابلیت پخت نان با سوخت جایگزین را داشتند اعلام شد و پس از گذشت چند ساعت 33 واحد نانوایی دیگر هم با تغییر مشعل و اقدام‌های فنی لازم برای ارائه خدمات‌دهی به شهروندان آماده شدند تا تعداد واحدهای نانوایی دوگانه‌سوز فعال به 57 واحد افزایش یابد.

2 - مرتضی (مجید) لطفی نژاد مسئول سایت جلال شرق چند روز قبل از وقوع این وضعیت بحرانی برای تهیه نان در ساعت تعطیلی نانوایی (زمان آماده شدن خمیر) به نانوایی لواشی تیره دست (نانوایی رئیس اتحادیه نانوایان) مراجعه کرده و درخواست نان می‌کند اما با توجه به فراهم نبودن شرایط پخت نان اقدام به درگیری لفظی و فحاشی می‌کند و سپس با تهدید اینکه این کار را بی‌پاسخ نمی‌گذارد مکان را ترک کرده است و متأسفانه در زمان و موقعیت بحرانی شهرستان، بدون توجه به اینکه ممکن است انتشار مطالب کذب و فرصت‌طلبانه در این شرایط چه تبعات جبران‌ناپذیری را برای شهروندان و شهرستان داشته باشد در مطلبی کینه‌جویانه، با واردکردن اتهام رانت به ریاست این اتحادیه اذهان عمومی را تشویش می‌کند تا به‌نوعی در فضای رسانه‌ای و مجازی کینه‌های شخصی خود را تخلیه کند.

3 - بدیهی است در شرایط طبیعی و غیر بحرانی با توجه به زائرپذیر بودن شهرستان آستانه‌اشرفیه و به‌منظور رفاه حال شهروندانی که در ساعت کار نانوایی‌ها امکان تهیه نان را ندارند، نان مصرفی آنان در بسته‌بندی‌های مخصوص در اختیار فروشگاه‌ها، بیمارستان، اردوهای راهیان نور و... قرار می‌گیرد تا شهروندان و زائران برای تهیه نان دغدغه‌ای نداشته باشند.

لازم به ذکر است که این واحد صنفی (نانوایی ریاست اتحادیه نانوایان) علاوه بر سهمیه آرد دولتی، آرد مازاد موردنیاز خود را به‌صورت آزاد تهیه می‌کند تا نان موردنیاز همشهریان را در بسته‌بندی‌های مخصوص هم عرضه کند.

در پایان اتحادیه نانوایان شهرستان آستانه‌اشرفیه ضمن تشکر از صبوری و همکاری همه شهروندان، فرماندار محترم، ریاست محترم اداره صنعت، معدن و تجارت، اتاق اصناف، نانوایان شریف و زحمتکش و مدیران رسانه‌ها و فضای مجازی که با اطلاع‌رسانی به‌موقع در بحران گذشته همراه و یاور ما بودند، حق پیگیری و اعاده حیثیت در قبال مطلب کینه‌جویانه سایت جلال شرق را برای خود قائل است و از طریق مراجع قضایی پیگیری می‌کند.

انتهای پیام/

این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)

نظرات (0)

0 از 5 براساس 0 رای
هنوز نظری ارسال نشده است

  1. بهتر است نام و نظر خود را فارسی تایپ کنید ( برای انتشار سریع نظر یا افزودن فایل پیوست، باید وارد حساب کاربری خود شوید )
رتبه دهید:
پیوست (0 / 3)
انتشار موقعیت
کد تصویری را وارد کنید